مجمع عمومی عادی سالیانه کزغال

نویسنده :تیم محتوا
انتشار :1400/03/10
زمان مطالعه :3 دقیقه
دسته‌بندی :اخبار
مجمع عمومی عادی سالیانه کزغال

درباره کزغال

شرکت زغال سنگ پروده طبس با هدف بهره‌برداری از ذخایر بهشت زغال سنگ ایران، در سال ۱۳۸۶ به ثبت رسید تا به عنوان اولین بهره‌بردار مکانیزه زغال سنگ کشور، فعالیت خود را آغاز نماید. شرکت زغال سنگ پروده طبس در طول حدود 12 سال فعالیت معدنکاری مکانیزه، با انجام بیش از 60 کیلومتر حفریات زیرزمینی و استخراج موفق 7 کارگاه لانگوال، تا پایان سال 1398 بالغ بر 9،000،000 تن زغال خام و 4،000،000 تن کنسانتره تولید نموده و ضمن تأمین عمده نیاز بازار داخلی، زمینه اشتغال 2500 نفر به طور مستقیم و حدود ۱۰،۰۰۰ نفر به صورت غیرمستقیم را فراهم آورده است. ناحیه پروده با وسعت ۱۲۰۰ کیلومتر مربع و ذخیره زمین شناسی ۱/۱ میلیارد تن زغال سنگ کک شو، یکی از چهار ناحیه زغالی طبس و بزرگترین حوضه زغال سنگ کک شو ایران محسوب می‌گردد.

اطلاعات مجمع 

نام مجمع: مجمع عمومی عادی سالیانه صاحبان سهام

ساال مالی: سال (دوره) مالی منتهی به 1399/12/30

تاریخ مجمع: 1400/03/05

محل برگزاری مجمع: تهران – خیابان ولیعصر – بالاتر از جام جم – نرسیده به پارک وی – مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش

دستور جلسه مجمع:

  • استماع گزارش هیئت‌ مدیره و بازرس قانونی
  • تصویب صورت‌های مالی سال (دوره) مالی منتهی به 1399/12/30
  • انتخاب حسابرس و بازرس قانونی
  • انتخاب روزنامة کثیر‌الانتشار
  • تعیین حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره
  • تعیین پاداش هیئت مدیره
  • سایر موارد

اهم موارد مجمع

مجمع سالانه شرکت زغال سنگ پروده طبس با حضور بیش از 85 درصد از سهامداران برگزار شد.

ذخیره 63 میلیون تن زغال‌سنگ از نوع زغال سنگ کک شو وجود دارد.

زغال سنگی که تولید می‌شود بیشتر در متالورژی استفاده می‌شود. به تازگی در کرمان یک کوره بلند احداث شده است. این احتمال وجود دارد در آینده تغییراتی وجود داشته باشد و در دیگر صنایع از جمله تولید مواد پتروشیمی فعالیت داشته باشند.

شرکت دو طرح مهم اسپیرال و ست دوم لانگ وال دارد. اسپیرال در واقع رمق گیری باطله است که میانگین 4 درصد برای آن در نظر گرفته شده است و باعث 15 درصد افزایش ورودی می‌شود. در دنیا معادن بیش از یک ست لانگ وال دارند. در اسپیرال تجهیزات به دلیل شرایط ارزی از خارج از کشور وارد نشد و شرکت ناچار به ایرانیزه سازی شد اما در حال حاضر این مسایل رفع شده است و در شهریور به بهره برداری خواهد رسید. در ست دوم لانگ وال، شرکت با مشاور خارجی قرارداد دارد و روند خود را طی می کند.

در سال 1400 حدود 250 هزار تن خرید زغالسنگ خام دارد و 1300 هزار تن شرکت تولید خواهد داشت.

قراردادها منعقد شده و پیش پرداخت‌ها پرداخت شده و مشکلی برای اجرا وجود ندارد.  اکثر تجهیزات وارد گمرک شده و در حال ترخیص است و تضامین کافی اخذ شده و تا حالا مشکل خاصی نبوده است. با توجه به تحریم‌ها مسیرهایی که شرکت استفاده می‌کند؛ قابل افشا نیست.

 

در سال 1399 حاشیه سود 58 درصد بوده است در سال 1400 افزایش خواهد داشت.

شرکت در حال دریافت 350 میلیارد تومان تسهیلات از بانک صنعت و معدن خراسان جنوبی است که بخشی از تامین مالی ست دوم لانک وال خواهد بود.

در ارتباط با ضریب نرخ محصولات که 26/5 درصد شمش فولاد خوزستان درنظر گرفته می‌شود؛ براساس گفته شرکت، این قیمت پایه و در حدود 7 تا 8 درصد براساس جدول پاداش و جرایم، به عنوان پاداش اضافه می‌شود. 

در مجمع کزغال 3،000 ریال به ازای هر سهم تقسیم شد.